گروه خبری : گرافیک | تاریخ : 28 مرداد 1396

گرافیک محیطی و پروژهای راه یابی

در دهه 70 میلادی حرفه ی نوپای گرافیک معماری شامل طراحی علایم برای ساختمان های معماران بود اما امروزه تقریبا همه ی انواع فضاهای عمومی و اکثر مجموعه های خصوصی  ( مراکز حمل و نقل، آموزشی، درمانی، ورزشی، فروشگاه ها و ...) به یک نقشه راه یابی احتیاچ دارند.  راه یابی یکی از زیر شاخه های رشته کلان تر طراحی گرافیک محیطی ست. طراحان برای طراحی سیستم راه یابی موفق  باید نسبت به سه متغیر درک درستی داشته باشند: 1- سرشت سازمان کارفرما، مردمانی که این سازمان ها با آن در ارتباط هستند و محیطی که سیستم در آن نصب می شود.  این مسیر بیشتر به یک سفر پر و پیچ و خم شباهت دارد که ترکیبی از علائق، استعداد، ایده، تجربه و آموختن از اساتید است.

گروهی از طراحان گرافیک محیطی، مانند وین هانت (Wayne Hunt) کریس کارولی(Chris Calori)، لنس وایمن( Lance Wyman) که هر یک دهه ها تجربه کار دارند از پیشگامان آموزشی راه یابی محسوب می شوند. پائولا شر - مدیر شرکت طراحی پنتااگرام (Paula Scher) دبورا سام سن- مدیر شرکت ساسمت (Debura Sussman ) چارلز و ری ایمز( Charles and Ray Eames) از طراحان مشهور این حوزه هستند.


برای انجام پروژه های بزرگ راه یابی به افرادی با تخصص های مختلف احتیاج است: استراتژیست ها یی که موقعیت را تحلیل می کنند، طراحان نقشه و تصویرسازان که کارهای هنری خاص مورد نظر را خلق می کنند، مهندسین حمل و نقل و متخصصینی که مدارک طراحی لازم را آماده می کنند.

 Copyright 2006-2016 selectionidea.com

کلیه حقوق این سایت متعلق به ایده پرداز می باشد